301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 16:54
 
Bakan Eroğlu Arızlı Göletinin temelini attı
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz, Şuhut ilçemize bağlı Arızlı Köyü Göleti'nin temel atma merasimine katıldılar.
İlçeler Haberi


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz, Şuhut ilçemize bağlı Arızlı Köyü Göleti'nin temel atma merasimine katıldılar.
 
 

 Afyonkarahisar’da ilçe, belde ve köy demeden yeni tesisler inşa etmeye ve münbit toprakları suya kavuşturmaya devam eden Bakan Eroğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen Arızlı Göleti temel atma merasimine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Hatice Dudu Özkal,  İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili Mahmut Karcı, Şuhut Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, İl müdürleri ve davetliler katıldı.
 

Temel atma töreninde konuşan Vali Tutulmaz; “İlimizde her hafta yeni bir hizmetin temeli atılıyor. Geçen hafta Merkez’de bir gölet temelindeydik. Eskiden bunlar planlaması bile yıllar süren, temeli atıldıktan sonra bile yıllarca inşaatı devam eden hizmetlerdi. Şükürler olsun ki şimdi ise Sayın Bakanımızın önderliğinde, hükümetimizin kararlı duruşuyla hizmetler artık haftalık yapılmaya başlandı. Bundan dolayı ne kadar mutlu olsak azdır. Bunda emeği geçen Sayın Bakanımıza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.” dedi.
 

Eskiden köy yollarının, suyunun, kanalizasyonun problem olduğunu ve çoğu zaman konuşulmadığını belirten Vali Mustafa Tutulmaz “Şükür Allah’a şimdi ilimizde tüm köylerin yol, su, kanalizasyon problemi yoktur. Bu geldiğimiz aşamada artık ilimizin köylerinin sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. İhtiyaç olarak sadece bahçelerin, bağların, ovanın yolları konuşulmaya başlandı. Gerçekten gelinen noktada çok iyi durumdayız.
 
 
Ancak iyinin daha iyisi, güzelin daha güzeli vardır. Daha güzeli, daha iyiyi yakalamak için gece gündüz gayret ediyoruz, çalışıyoruz. Bu güzel hizmetlere vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Bakanımıza, hükümetimize, emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Eserin hayırlı uğurlu olmasını ve kısa sürede sizin üretiminize vesile olacak şekilde faaliyete geçmesini diliyorum.” dedi.
 

Daha sonra konuşan Bakan Eroğlu; “ Bu güzel mübarek Cuma günün de hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ben bugün burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Burası bizim köyümüz. Arızlı ve Kılıçyakaya’ya babam esnaf olmasından dolayı sık sık gelirdim. Hatta buralarda kaldığım günlerde oldu.
 
 
 
Buranın ekmeğini ve suyunu içtik buraya bir vefa borcumuz var. Bu yüzden bu vefa borcunu ödemek için talimat verdim. Şu anda burada gölet yapımı için temel atacağız. İnşallah mönümüzdeki yıl su tutarak ve akabinde sulama tesisleri yaparak buraya çok önemli bir kazanç sağlayacağız. Hayırlı olsun.” dedi.
 
 

Konuşmasında ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması hususuna değinen Bakan Eroğlu; “Kudüs mübarek bir şehrimiz, mukaddes bir diyar. İlk kıblemiz. Ayrıca Peygamber Efendimizin (sav) Mescidi Haramdan, Mescidi Aksaya geldiği ve oradan da Miraç’a yükseldiği eşsiz bir diyar. Geçmişte ABD’de mecliste bir karar almıştı ancak bunu devlet başkanları imzalamıyordu. Ancak maalesef Donald Trump bunu imzaladı. Ve Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmasını kabul etti. Bizler bunu asla kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz.
 
 
 
Özellikle Kuran-ı Kerim’de Kudüs’ün  ne kadar önemli olduğu bildirilmiştir. Bizler o coğrafya için mücadele edeceğiz. Oralar bizim coğrafyamız. Asırlardır bunun için mücadele ettik. Allah’ın izniyle biz kahraman milletimizi güveniyoruz. Gönül coğrafyamızın yıkılmaz kalesi Türkiye’dir. Türk Bayrağı bu eşsiz toraklarda ilelebet dalgalanacaktır. Bu kararı asla kabul etmiyoruz.” dedi.
 
 

Konuşmasına yaptığı yatırımlar hakkında bilgiler vererek devam eden Bakan Eroğlu; “Afyonkarahisar’a, Şuhut’umuza, köylerimize sayısız hizmetlerde bulunduk. Bizler büyük ve güçlü Türkiye için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte sadece su ili alakalı 7200 tane tesis açtık. 600 tesiste İstanbul’da açtık. Toplamda 7800 tesisle dünyada bir rekora imza attık. Bütün Türkiye’nin su meselesini çözdük. 508 tane baraj ve dünyanın en büyük barajlarını bizler yapıyoruz. Bütün içme suları, tarımsal sulama tesisleri ve bunun yanında 1000 günde 1000 gölet projesini yerine getirdik.
 
 
 
 
Şimdi hedef 2019 yılının sonuna kadar 1071 baraj ve gölet tamamlayarak aziz milletimizin hizmetine sunacağız.  Sadece bununla yetinmedik orman konusunda da çığır açtık. Bizler görev süremiz içerisinde 4 Milyar fidanı toprakla buluşturduk. Yine geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte 375 dev tesisi 7.7 Milyar yani yaklaşık 8 katrilyonluk tesisleri açtık. Bizim anlayışımızda her şey millet içindir. Bizler milletimizi seviyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bundan önce çalıştık, bundan sonrada halkımız için çalışacağız.” dedi.
 
 

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri tarafından Arızlı Göleti’nin temeli atıldı.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bakan, Eroğlu, Arızlı, Göletinin, temelini, attı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Sisli
Güncelleme: 19.01.2020
Bugün
-7° - -1°
Pazartesi
-7° -
Salı
-6° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 19.01.2020
İmsak
06:40
Sabah
08:06
Öğle
13:13
İkindi
15:48
Akşam
18:10
Yatsı
19:31
Arşiv Arama
Haber Yazılımı