301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ekim 2017 - Salı 18:25
 
BAŞKAN ACAR 60+ TAZELENME ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK AÇILIŞINA KATILDI
Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü öncülüğünde ilk defa Antalya’da kurulan 60+Tazelenme Üniversitesi 2017-2018 Akademik Eğitim Öğretim yılının açılışını coşkulu bir kalabalıkla yaptı.
İlçeler Haberi


Akademik açılış törenine Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı, Ulusal Yaşlılık Konseyi ve Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Tazelenme Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. İsmail Tufan ve çok sayıda akademisyen ile 60 yaş üstü öğrenci katıldı.
Açılış konuşmasında Başkan Acar şunları kaydetti;

“2016 yılında kurduğumuz Tazelenme Üniversitesi birçok farklı alanda çok değerli akademisyenlerimiz ve bu işe gönül vermiş Gerontoloji Bölümünün değerli öğrencileri tarafından adını tüm Türkiye’ye duyurmuştur. Henüz geçmişi çok yeni olmasına rağmen Akdeniz’de doğan bu Ruh İzmir, Muğla, Ankara, İstanbul, Burdur, Gaziantep başta olmak üzere ülkemize yeni bir eğitim modeli kazandırmıştır. Temelleri ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan Köy Enstitülerinin eğitim modelini; zemin alan Tazelenme Üniversiteleri: İlkeli duruşu ve saygın vasıfları ile Cumhuriyetimizin kazanımlarına ve başarılarına katkı sağlayan bir kurum olmanın gururunu taşımaktadır. Günümüzde ekonomik yaşamı, sosyal ve kültürel değerleri biçimlendiren en önemli kavram, doğru ve güvenilir bilgidir. Çağdaş toplumun önünü açan, özgür ve eleştirel düşüncenin, sorgulama ve araştırmanın, yenilikçi ve girişimci anlayışın asıl kaynağı üniversitelerin yapı taşı olan bilgi, çıktısı da bilgili insandır. Bilginin güç, bilimsel üretimin üstünlük ve bilgi paylaşımının esas olduğu günümüzde üniversitemiz bilgiye erişimi kolaylaştırmak, gelişim ve yenilikçilik esaslı projeleri üretmek, toplumla buluşmak ve belki de en önemlisi, halkın üniversitesi olmakla yükümlüdür. Ben bu nedenle Halkımıza kapısını açan Akdeniz Üniversitesine, Sayın Rektörümüze ve Tazelenme Üniversitesinin kurucusu Prof. Dr. İsmail Tufan’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Tazelenme Üniversitesinin değerli öğrencileri sizlerin daha iyi ve kaliteli eğitim alabilmesi için değerli akademisyenlerimiz ile bizler yazın bir araya gelerek yeni eğitim öğretim yılı için bir takım istişare toplantıları yaptık ve bunları bu dönem uygulamayı planlıyoruz. Ülkemizin kurucusu Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyet hedefi doğrultusunda en kaliteliye, daha mükemmele ve yüksek başarıya ulaşma yolunda kararlılıkla yürüyeceğimiz hususunda emin adımlarla ilerliyoruz. Tazelenme Üniversitesinin Saygıdeğer Mensupları Törenimizi onurlandırdığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinize başarılı ve mutlu bir akademik yıl diliyorum. Umutlarımız hiç eksilmesin, yolumuz hep aydınlık ve açık olsun. Hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyor, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” dedi

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAŞKAN, ACAR, 60+, TAZELENME, ÜNİVERSİTESİ, AKADEMİK, AÇILIŞINA, KATILDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Sisli
Güncelleme: 19.01.2020
Bugün
-7° - -1°
Pazartesi
-7° -
Salı
-6° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 19.01.2020
İmsak
06:40
Sabah
08:06
Öğle
13:13
İkindi
15:48
Akşam
18:10
Yatsı
19:31
Arşiv Arama
Haber Yazılımı