301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 01:26
 
MYK ÜYESİ TAYTAK'TAN KONTROL NOKTASI TALEBİ
Afyon Haberi


Taytak, Hayvancılık kontrol noktasının kurulmasını talep etti

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak meclis genel kurulunda hayvancılık sektörüne katkı sağlaması sebebiyle Afyonkarahisar’da bir kontrol noktası kurulmasını talep etti.

Afyonkarahisar’ın başlıca gelir kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu söyleyen MHP Milletvekili Mehmet Taytak, İlimiz küçükbaş hayvancılık kapsamında önemli gen kaynağına sahiptir. “Pırlak, Dağlıç, Ramlıç” ırkı koyun türleri bunlardan bazılarıdır. Biz Afyonkarahisar’da ege bölgesi için bir hayvan giriş kontrol noktası oluşturulmasını talep etmekteyiz” dedi.

“İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK”

Afyonkarahisar’a kurulacak olan kontrol noktası ile ilimiz hayvancılık sektörüne ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayacağını söyleyen Milletvekili Taytak, “Bu bölgemizin, aynı Trakya bölgesinde olduğu üzere, hastalıktan ari bölge olması sağlanabilir. Öte yandan bu proje ege bölgesi ve Çanakkale ilimiz üzerinden İstanbul’a ve Trakya bölgesine gerçekleştirilecek hayvan nakillerinin daha güvenli olması ve Trakya bölgesinin ari kalmasına katkı sağlaması yönüyle de önemlidir. İlimiz konum itibari ile Ege’nin giriş noktası olarak, avantajlı bir yerdedir. Afyonkarahisar’a kurulacak bir kontrol noktası ilimiz hayvancılık sektörüne katkı sağlamasının ötesinde, sunacağı istihdam imkânı yönüyle de tarafımızca değerli görülmektedir” dedi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MYK, ÜYESİ, TAYTAK'TAN, KONTROL, NOKTASI, TALEBİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.06.2020
Bugün
- 25°
Pazar
10° - 26°
Pazartesi
12° - 28°
Afyon

Güncelleme: 06.06.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı