301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 09:49
 
Sgk Yapılandırmasından Yararlananlar İçin Süre 28 Şubat'a Kadar Uzatıldı
Manşet Haberi


SGK yapılandırmasından yararlananlar için süre 28 Şubat'a kadar uzatıldı Sosyal Güvenlik Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan: "2018 yoğun bir yapılandırma yılı oldu"AFYONKARAHİSAR - Sosyal Güvenlik Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, yapılandırmadan yaralanan ancak...SGK yapılandırmasından yararlananlar için süre 28 Şubat'a kadar uzatıldı 

Sosyal Güvenlik Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan: 
"2018 yoğun bir yapılandırma yılı oldu"

AFYONKARAHİSAR - Sosyal Güvenlik Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, yapılandırmadan yaralanan ancak taksitlerini ödeyemeyen işverenler için 28 Şubat'a kadar sürenin uzatıldığını bildirdi. 
SGK İl Müdürü Samet Fidan, kurum ve işveren borçlarına yönelik açıklamalarda bulunarak 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında borçlarını yapılandıran, ancak taksitlerini ödeyemeyen işverenler için 28 Şubat'a kadar sürenin uzatıldığını söyledi. 2018 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bayağı yoğun bir yapılandırma süreciyle karşı karşıya kaldıklarını belirten Fidan, "Bilindiği üzere basında yapılandırma kanunu diye adı geçen 7143 Sayılı Kanun 16 Mayıs tarihinden itibaren Ağustos sonuna kadar hem başvuru hem de ilk taksitlerin ödenmesiyle ilgili süreçlerden geçildi. Bu süre zarfında beklediğimizden daha yoğun katılım meydana geldi. Yapılandırmayla ilgili vatandaşlarımızın büyük bir talebi vardı. Hem emeklilikle ilgili hem de işverenlerimizle ilgili. Yani kurumumuzun diğer işleriyle ilgili çalışmaların yanında yapılandırmada baya bir yoğunluk kazanarak geçen yıl işlerimizi iştirak ettik" diye konuştu. 
Yapılandırma kapsamında 2 ayda bir ödeme mecburiyetinin olduğunu kaydeden Fidan, "7143 sayılı yapılandırma kanunu gereği kanunumuz belli sürelerde yararlanan işverenlerimiz, taksitlerini iki ayda bir ödeme mecburiyetleri var. Her hangi bir şekilde ödemeyen vatandaşlarımız için 28 Şubat tarihine kadar 7159 sayılı kanunda bu süreler uzatıldı. Şimdi yapılandırmadan yararlanmanın çok faydaları var. İşverenlerimiz için bir teşviklerden yararlanabiliyorlar. Ödedikleri borç miktarı kadar hacizlerini kaldırabiliyoruz ve kurumumuza olan borçları da ödenmiş oluyor. Bu sebep den dolayı her hangi bir şekilde yapılandırma yapıp ta taksitlerini süresinde ödeyemeyen vatandaşlarımız için 28 Şubat tarihine kadar bu süre uzatıldı. Bundan yararlanmaları hem kendileri hem iş yerleri için büyük fayda arz etmekte. Hem genel sağlık sigorta primleri için hem de iş veren primlerimiz için süresi 28 Şubat. Bundan lütfen yararlanın" dedi.

Kaynak: (Son Dakika haber) - Son Dakika haber Editör:
 
Etiketler: Sgk, Yapılandırmasından, Yararlananlar, İçin, Süre, 28, Şubat'a, Kadar, Uzatıldı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 29.01.2020
Bugün
-
Perşembe
-
Cuma
-5° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 29.01.2020
İmsak
06:35
Sabah
08:00
Öğle
13:16
İkindi
15:58
Akşam
18:22
Yatsı
19:41
Arşiv Arama
Haber Yazılımı